Webdesign Erfurt
Start arrow Użyteczne informacje arrow Bezpieczeństwo Freitag, 25. Mai 2018
Advertisement
Bezpieczeństwo
Mimo znacznej poprawy bezpieczeństwa turystom udającym się do Algierii zaleca się zachowanie należytej uwagi oraz czujności. Należy ograniczyć do niezbędnego minimum wyjazdy do położonej na wschód od Algieru Kabylii, która nadal pozostaje rejonem newralgicznym. Odradza się także samodzielne wyprawy w rejony górskie oraz zalesione.

W Algierze istnieje zagrożenie przestępczością pospolitą (kradzieże, rozboje), ale nie odbiega ono znacząco od zagrożeń w dużych europejskich miastach. Stolica kraju jest miastem, po którym turyści mogą się poruszać samodzielnie. Jedyną dzielnicą, do której nie należy udawać się bez ochrony, jest Kasba - stare miasto - ze względu na duże zagrożenie przestępczością pospolitą.

Podróże na dalekie południe, do atrakcyjnych miejsc turystycznych, jak Tamanrasset, Djanet oraz Bechar, są możliwe wyłącznie samolotem. W Algierze jest wiele biur turystycznych oferujących podróże na Saharę wraz z kompleksową obsługą turystyczną na miejscu. Stanowczo odradza się podróże na południe od miasta Tamanrasset oraz w kierunku granicy z Mali a także Nigrem z uwagi na rewoltę Tuaregów na północy obu tych państw.

Należy mieć świadomość, że infrastruktura turystyczna w Algierii jest nadal słabo rozwinięta.

Podróżowanie po południowej Algierii najczęściej wymaga asysty wojska lub żandarmerii, która dba o bezpieczeństwo turystów. Może się zdarzyć, że zaplanowany wyjazd zostanie w ostatniej chwili odwołany ze względów bezpieczeństwa. Nie należy planować a także odbywać podróży nocą.


Źródło: MSZ
 
Pioneer
Managed by Algieria.pl